У відповідності до міжнародних вимог та діючих нормативних документів України (наказ МОЗ України від 26.12.2006 р № 898 "Про затвердження Порядку здійснення нагляду за побічними реакціями лікарських засобів, дозволених до медичного застосування" зі змінами) виробник лікарських засобів повинен здійснювати об'єктивний та належний моніторинг за безпекою лікарських засобів свого виробництва. У зв'язку з цим на підприємстві функціонує система фармаконагляду.

Система включає в себе збір інформації від усіх суб'єктів обігу лікарського засобу (пацієнтів, фармацевтів, лікарів та ін.) в умовах реальної клінічної практики.

Шановні колеги та споживачі лікарських засобів!

Якщо у Вас є інформація щодо побічних реакцій чи відсутності ефективності лікарських засобів, виробництва ТОВ "Фармацевтична компанія" Здоров'я ", пропонуємо Вам заповнити повідомлення про підозрювану побічну реакцію чи відсутність ефективності лікарського засобу або повідомити необхідну інформацію будь-яким зручним для Вас способом:

Якщо ви медичний або фармацевтичний працівник, заповніть, будь ласка, цю форму:

Карта-повідомлення про ПР ЛЗ медичному працівнику

Якщо ви споживач (пацієнт), заповніть, будь ласка, цю форму:

Карта-повідомлення про ПР ЛЗ пацієнту

Вся інформація, яку Ви нам надаєте, є конфіденційною і не підлягає розголошенню, крім випадків, встановлених законодавством.


Уповноважена особа, відповідальна за фармаконагляд на ТОВ “Фармацевтична компанія «Здоров’я»”:

  • Шевченко Олена Ігорівна
  • e-mail: fn@zt.com.ua
  • моб. тел. (067) 546-42-46
  • Адреса: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22

Перед початком заповнення повідомлення про підозрювану побічну реакцію чи відсутність ефективності лікарського засобу, просимо Вас ознайомитися з основними поняттями і термінами у сфері фармаконагляду:

Терміни та визначення

Фармакологічний нагляд (фармаконагляд) – це наукові дослідження і види діяльності, пов’язані з виявленням, оцінкою, розумінням та запобіганням побічних реакцій або будь-яких інших проблем, пов’язаних із застосуванням лікарських препаратів.

Побічна реакція – будь-яка небажана негативна реакція, яка виникає при застосуванні лікарських засобів у звичайних дозах, рекомендованих для профілактики, діагностики та лікування захворювань.

Очікувана побічна реакція лікарського засобу – це побічна реакція, характер або тяжкість проявів якої узгоджується з наявною інформацією про лікарський засіб (наприклад, з Інструкцією / Лістом-вкладишем для медичного застосування лікарського засобу).

Неочікувана побічна реакція лікарського засобу – це побічна реакція, характер або тяжкість проявів якої не узгоджується з наявною інформацією про лікарський засіб (наприклад, з Інструкцією / Лістом-вкладишем для медичного застосування лікарського засобу).

Серйозна побічна реакція лікарського засобу – це будь яка побічна реакція, що призвела до:
– смерті;
– стану, який вимагає термінової госпіталізації або продовженню її строків;
– станом, який представляє загрозу для життя;
– інвалідності або значної і стійкої непрацездатності;
– розвитку вроджених аномалій або вад.

Несерйозна побічна реакція лікарського засобу – це будь яка побічна реакція, що не відповідає критеріям “серйозна побічна реакція”.

Відсутність ефективності лікарського засобу – відсутність лікувальної дії препарату на перебіг і тривалість захворювання.

Реакції взаємодії – реакції, що виникають на тлі прийому декількох лікарських засобів, які є наслідком їх взаємного впливу на фармакодинаміку і фармакокінетику один одного.

Виробник лікарського засобу – юридична особа, яка здійснює хоча б один з етапів виробництва лікарського засобу, включаючи упаковку.

Підозрюваний лікарський засіб – лікарський засіб, при призначенні якого існує причинно-наслідковий зв’язок між клінічними проявами будь-якої побічної реакції та його медичним застосуванням.

Номер серії – характерна комбінація цифр (п’яти-, шести- або семизначна), яка специфічно ідентифікує серію. Наноситься на всі види упаковок.

Ваше повідомлення успішно відправлено

Форма зворотного зв'язку